RAMS MX Camp Spain 2016

RAMS MX Camp Spain 2016

In 2013 am avut prima editie a RAMS MX Camp Spain, un cantonament de pregatire moto off-road, pentru piloti amatori si profesionisti, atat de enduro, cat si de motocross. In 2016 este a 4-a editie consecutiva pe care o vom organiza, tot in luna februarie, mai exact intre 7 si 28.

Cum se desfasoara: Intreg stagiul este structurat pe intervale a cate o saptamana. Pilotii isi pot alege saptamana in care sa vina in cantonament, in functie de timpul lor liber. Se urca in avion cu o geanta de mana cu cateva schimburi, iar noi ii asteptam in Spania, la aeroport, de unde ii vom transfera la complexul sportiv.

In incinta complexului ne desfasuram pe toata durata stagiului, acolo avand cazarea si nenumarate circuite (motocross, enduro, trial, etc). Mesele ne vor fi gatite de bucatarul nostru deja bine cunoscut, Lucian. Sa indraznim sa ii zicem Chef Lucian? Ca tot e la moda. Trei mese pe zi, doua antrenamente cu Adrian Raduta, iar cine mai are rezistenta, un antrenament fizic, axat pe nevoile pilotilor de motocross / enduro.

De mentionat, pentru cei ce nu cunosc mersul lucrurilor, motocicletele si echipamentul pilotilor va fi expediat in Spania cu ajutorul camionului clubului Top Cross TCS, care va pleca cu o saptamana inaintea inceperii primei saptamani de antrenament. Deci in luna ianuarie trebuie sa primim de la pilotii inscrisi motocicleta, casca, cizmele, pantalonii, cizmele, manusile, samd.

Daca Adi Raduta se va ocupa de partea de training, iar Chef Lucian de mese, mecanicii clubului, Ionut, Alex si Catalin se vor ocupa de buna functionare a motocicletelor. Vom avea stoc de piese, uleiuri, cauciucuri si consumabile, astfel incat sa nu existe probleme de ordin tehnic si sa putem remedia orice dauna.

Pentru intrebari, inscrieri, preturi si alte detalii, va rugam sa o contactati pe Sorina Sandu, managerul echipei, fie prin email la sorina [@] topcrosstcs.ro sau la telefon 0726.975.383. Logistica ne permite un numar maxim de participanti, asa ca locurile sunt limitate.

RAMS MX School

scoala motocross enduro