TEST ME

Oferim ca si suport de curs peste 25 de motociclete noi, toate cele cinci modele fiind ale producatorului japonez Yamaha. Astfel, in functie de varsta, inaltime si/sau experienta pe motor, puteti pilota la recomandarea lui Adi Raduta, fie un PW50, TTR50, TTR110, TTR125 sau WRF250. Pentru a raspunde unor intrebari care ni se adreseaza periodic:

  • Este un sport periculos? Toate sporturile sunt periculoase, accidentari exista si la fotbal sau la tenis. Ceea ce oferim noi este un cadru cat se poate de sigur in care copii si adulti de toate varstele sa practice pilotajul moto off-road. Experienta masiva acumulata de Adi Raduta in cadrul curselor la care a luat parte este de real folos in pregatirea tinerilor piloti si ajuta la evitarea accidentarilor serioase.
  • De ce motocross/enduro? Pentru ca este un sport complex, ce dezvolta din timp abilitatile si reflexele copiilor. Iar atunci cand acestia vor ajunge la maturitate si vor dori sa iasa pe strada, vor avea un bagaj de cunostinte si aptitudini ce ii vor ajuta in evitarea accidentelor grave, indiferent ca vor conduce motociclete sau masini.
  • Inchiriati motocicletele in afara bazei sportive? Nu! Noi nu inchiriem motocicletele, le oferim ca si suport de curs pentru acele persoane care nu detin inca o motocicleta si vor sa testeze inainte de a investi in acest sport. Motocicletele se folosesc doar in prezenta instructorului.
  • Cine este instructorul? Adi Raduta este pilot profesionist de motocross, multiplu campion national si est-european, cu o experienta de peste 15 ani in pilotajul off-road.
  • Cat costa? Pachetele variaza in functie de materialul didactic implicat, motocicleta, echipament, numar de ore (minim 10), samd. De aceea cel mai bine este sa ne vizitati la circuit, sa vedeti despre ce e vorba, iar apoi discutam si de partea financiara.
  • Care este programul? Un membru al echipei este zilnic la traseu, iar perioada cursurilor variaza in functie de vreme, cursele pe care le avem in calendar sau evenimentele de la traseu. De aceea, programul antrenamentelor se stabileste saptamanal sau zilnic daca este nevoie.
  • Cum va contactez? Sorina este persoana care va poate ajuta cu toate detaliile, atat in ceea ce priveste achizitionarea echipamentului, a orelor de curs si a preturilor. Datele de contact le gasiti aici.