Curs pilotaj moto off-road (BMW GS, Yamaha Tenere, KTM Adventure)

Curs pilotaj moto off-road (BMW GS, Yamaha Tenere, KTM Adventure)

In ultimul weekend din septembrie, RAMS MX School organizeaza un curs de 3 zile pentru posesorii de motociclete off-road mari (BMW GS, Honda Transalp, Honda Varadero, Yamaha Super Tenere, Yamaha XT, Suzuki V-Strom, KTM Adventure, etc).

curs enduro BMW YAMAHA KTM

Se vor exersa pozitii corecte pe motocicleta, franari, accelerari, plecari din panta, abordare obstacole, abordare viraje, etc. Locatia este baza sportiva Top Cross TCS, sos. Bucuresti Ploiesti DN1, km. 37. Suprafata de rulare va fi mixta, pamant, piatra si criblura.  Locurile sunt limitate la 10. Intervalul este 25 – 27 septembrie (vineri – duminica). Cursul va dura aproximativ 4 ore pe zi, cu tot cu pauze pentru explicatii si o mica gustare de pranz. Antrenamentul va fi pe parcursul a 3 zile, tocmai pentru ca asimilarea de informatii sa fie cat mai eficienta, cursantii sa poata pune intrebari, sa aibe timp sa se corecteze, iar a doua zi sa revenim fara a simti oboseala din ziua precedenta.

Pentru mai multe informatii, sunati la 0729.989.561 sau e-mail la bogdan [@] topcrosstcs.ro.

 

RAMS MX School | 2015